Вход на сайт

Науковці оголосили про повну перемогу над чумою ВРХ

Науковці оголосили про повну перемогу над чумою ВРХ


Науковці


Всесвітня організація охорони здоров`я тварин (ВООЗТ) оголосила про перемогу над чумою ВРХ. Вперше у світовій історії науці вдалося остаточно і назавжди викорінити одну з найбільш небезпечних хвороб серед тварин.
На своїй останній і 79-й за рахунком щорічній Генеральній сесії, члени ВООЗТ одноголосно ухвалили резолюцію, в якій оголосили про офіційну і остаточну перемогу над цим захворюванням.
Рішення було ухвалене на основі вивчення ситуації у 198 країнах і територіях світу. \"На Землі більше не існує чуми ВРХ\", - наголошується в документі.
Однак провідні світові фахівці в галузі ветеринарії не змогли поки дійти єдиної думки про те, чи слід знищувати ту невелику кількість збудників чуми, які перебувають зараз у низці лабораторій світу.
Що стосується людини, то світовій медицині також вдалося повністю викорінити поки лише одну хворобу – віспу.
Чума ВРХ - вірусна хвороба, характерними ознаками якої є лихоманка, ураження кровоносних судин та кровотворних органів, запалення слизової оболонки кишок. Чума ВРХ завдавала величезних економічних збитків господарствам, оскільки в переважній більшості випадків хвора тварина помирала. Протягом століть чума забирала мільйони голів тварин.
Проте нагадаємо, що в травні ц.р. Продовольча і сільськогосподарська організація Об\єднаних Націй (ФАО) попереджала про ймовірність нового спалаху африканської чуми свиней, яка нестримно перетворюється на глобальну проблему на Кавказі та в Росії .
За словами головного ветеринарного експерта ФАО Хуана Луброта, африканська чума свиней є безпосередньою загрозою Європі та іншим регіонам світу. Він закликав держави \"перебувати у стані готовності та підсилити заходи безпеки\". За даними ФАО, в даний час африканська чума свиней \"укорінилася в Грузії, Вірменії та на півдні Росії\".
ФАО звернулася до Росії та інших країн регіону із закликом зміцнити заходи профілактики цього небезпечного захворювання свиней, підкресливши необхідність вживання спільних міжнародних заходів щодо запобігання подальшому поширенню цього інфекційного захворювання в Північній півкулі.
Організація зазначає, що наприкінці 2006 року африканська чума свиней була завезена з Південної Африки до Грузії через порт Поті на Чорному морі, де відходи одного з суден були викинуті на звалище та потрапили в корм свиней. Наразі африканська чума свиней поширюється в північному напрямі із швидкістю близько 350 км на рік. Спалахи носять сезонний характер: максимальна кількість випадків зараження зафіксовано влітку і восени.
На сьогодні не існує вакцини проти цієї хвороби, яка є смертельною для свиней, але не становить небезпеки для людини. Стратегія профілактики полягає у введенні карантину і забезпеченні заходів безпеки на свинофермах. Плани запобіжних заходів і раннього виявлення мають включати збір епідеміологічної інформації та проведення інформаційних кампаній.

vet.gov.ua
Клецов Андрей Михайлович

Клецов Андрей Михайлович

Ветеринарный врач Клецов Андрей Михайлович.

 

Окончил Сумской Национальный Аграрный университет в 2003 году и получил диплом врача ветеринарной медицины. С 2003 по 2005 год работал врачем, а чуть позже и заведеющим противоэпизоотическим отделом государственной ветеринарной лечебницы Сумского района. В 2007 году получил диплом магистра ветеринарной медицины.

Клиника "Ветпомощь" г. Сумы, Украина.